ul. Szkolna 34
38-422 Krościenko Wyżne
tel. (013)4315019
www.skdebina.republika.pl
e-mail:skdebina@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie powstało w grudniu 1998 roku.
Działa ono na rzecz rozwoju kultury i oświaty
w Gminie Krościenko Wyżne.


Wspominamy śp. Księdza Prałata Jana Szpunara

Wiadomość o śmierci śp. Ks. Jana Szpunara napełniła nas wszystkich głębokim smutkiem. Jako kapłan i jako człowiek był godnym naśladowania wzorem. Jego zaangażowanie w działalność społeczną daleko wykraczało ponad przeciętność i zarażało innych do pracy na tym polu.
Śp. Ks. Prałat Jan Szpunar od samego początku był członkiem Stowarzyszenia Kulturalnego "Dębina", zaś w bieżącej kadencji wchodził w skład zarządu. Wspominamy Jego aktywność w upowszechnianiu kultury i w organizowaniu wyjazdów zagranicznych (Ukraina, Budapeszt, Wiedeń, Praga, Wilno). Pamiętać Go będziemy jako inicjatora Koncertów Kolęd organizowanych przez "Dębinę", niezmordowanego tropiciela zawiłych ścieżek lokalnej historii oraz niezawodnego autora tekstów do naszego miesięcznika - tekstów, które głęboko zapadały w serca czytelników.
Mimo że smutek napełnia serca, chcemy jednak zapamiętać naszego znakomitego Proboszcza z sytuacji radosnych i wesołych, dlatego publikujemy kilkanaście zdjęć, które przypominają Go jako MĄDREGO CZŁOWIEKA, pełnego energii i radości życia.

Zarząd Stowarzyszenia "Dębina"

zdjecia: archiwum "DĘBINY", Andrzej Józefczyk

powrót<<<