ul. Szkolna 34
38-422 Krościenko Wyżne
tel. (013)4315019
www.skdebina.republika.pl
e-mail:skdebina@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie powstało w grudniu 1998 roku.
Działa ono na rzecz rozwoju kultury i oświaty
w Gminie Krościenko Wyżne.


Niezapominajkowy Marsz Pamięci

13 maja, w piątek, 30 osób wzięło udział w Niezapominajkowym Marszu Pamięci zorganizowanym wspólnie przez: Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina", Gminną Bibliotekę Publiczną, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gazetkę szkolną "Kleks" z Publicznej Szkoły Podstawowej.
Rozpoczęto od spotkania przy nagrobku Cecylii z Fredrów Jabłonowskiej, gdzie redaktorzy Kleksa przypomnieli sylwetkę siostry Aleksandra Fredry. Na grobie złożono wiązankę niezapominajek i zapalono znicz pamięci. Następnie uczestnicy wykonali wspólne zdjęcie pod lipą "Cecylią", która bierze udział w finale plebiscytu Drzewo Roku 2016.
Kolejnym punktem były zawody w marszu z kijkami na dystansie 90 metrów, rozegrane na stadionie. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.
Po rozdaniu medali i wręczeniu dyplomów całe towarzystwo udało się na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki niezapominajek i zapalono znicze na grobach ks. Jana Szpunara i ks. Michała Pelczara.
Na zakończenie wśród najmłodszych przeprowadzono jeszcze konkurs wiedzy o krościeńskich drzewach. Uczestnicy spotkania otrzymali też egzemplarze niezapominajkowego "Kleksa".

tekst: EdM
zdjęcia: Anita Fal


powrót<<<