ul. Szkolna 34
38-422 Krościenko Wyżne
tel. (013)4315019
www.skdebina.republika.pl
e-mail:skdebina@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie powstało w grudniu 1998 roku.
Działa ono na rzecz rozwoju kultury i oświaty
w Gminie Krościenko Wyżne.


"U STUDNI" w Krościenku Wyżnym


W piątkowy wieczór 20 marca w naszej miejscowości wystąpi zespół "U STUDNI" - jeden z najlepszych w Polsce spośród uprawiających poezję śpiewaną i balladę, z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program artyści opierają przede wszystkim na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety.
Z utworów przebija mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach i optymizm. Teksty to liryka najwyższej próby.
Muzycy w latach 1984-2012 współtworzyli Stare Dobre Małżeństwo, zapewniając rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, a nadto świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu "U STUDNI". Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika, zyskały sobie szerokie kręgi fanów w różnym wieku. Obecność Oli Kiełb daje dodatkowy walor i swoistą magię. Wielką zaletą zespołu jest dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu.
Grupa ma w swoim dorobku dwie płyty: "U Studni" (Dalmafon 2013) i "Wąwóz naszych czasów" (Dalmafon 2014), które przygotowała z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym.
Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów, stanowią dla nich podstawę działania.
Zespół "U STUDNI" wystąpi w składzie: Dariusz Czarny - gitary, śpiew, aranżacje, Wojciech Czemplik - skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje, Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew, aranżacje, Andrzej Stagraczyński - gitara basowa, aranżacje, Ryszard Żarowski - gitary, śpiew, aranżacje. Gościnnie z zespołem pojawi się Adam Ziemianin, który w Krościenku będzie promował swój nowy tomik "Bieszczadzkie anioły", wydany świeżo przez Wydawnictwo RUTHENUS.
Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina".
Serdecznie zapraszamy Czytelników "Dębiny" oraz wszystkich sympatyków poezji i dobrej muzyki!
Wstęp wolny.

Redakcja